Kupno mieszkania

Jakie są największe atuty zakupu mieszkania w stanie deweloperskim?

24 grudnia, 2019

Warto mieć świadomość, że przy zakupie mieszkania albo domu konieczne będzie podjęcie zdecydowanie się na mieszkanie z rynku wtórnego albo pierwotnego. Według ostatnich badań ponad 70% ankietowanych jest zainteresowanych tylko i wyłącznie mieszkaniami bezpośrednio od dewelopera. Jakie są największe atuty takiego rozwiązania?

Budynek nie wymaga

Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą zdecydowania się na mieszkania z rynku pierwotnego jest brak ponoszenia kosztów związanych z remontem. Doskonałym przykładem mogą być mieszkania na sprzedaż w Krzykach. Osoby planujące zakup mogą oczywiście zdecydować się na opcję mieszkanie pod klucz polegającą na tym, że deweloper wykona wykończenia, jednak pieniądze nie będą przeznaczone na generalny remont, jak miałoby to miejsce w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego.

Bogata oferta mieszkań na rynku

Można zauważyć, że deweloperzy informują praktycznie w każdym większym mieście przynajmniej kilka razy w roku o nowych mieszkaniach na danym osiedlu. Przykładem mogą być nowe mieszkania we Wrocławiu w Krzykach. Mieszkania zlokalizowane w tej dzielnicy charakteryzują się dogodnym położeniem względem popularnych części miasta, co wpływa również na większe zainteresowanie Krzykami wśród Wrocławian. Duża popularność mieszkań na Krzykach wpływa z kolei na ilość inwestycji deweloperskich w tej części miasta.

Możliwość wykupienia miejsca parkingowego

Warto wiedzieć, że w dużych miastach, do których należy zaliczyć Wrocław, posiadanie własnego miejsca parkingowego jest niezwykle istotne. Jest to związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Można bowiem zdecydować się na wykupienie miejsca na parkingu na strzeżonym osiedlu albo w garażu. Część osób podejmuje nawet decyzję o wykupieniu większej ilości miejsc parkingowych, jeżeli oczywiście istnieje taka możliwość u dewelopera. Jest to pewnego rodzaju inwestycja, ponieważ nie będzie problemu ze znalezieniem osób zainteresowanych skorzystaniem z takiej możliwości za opłatą.

You Might Also Like