Inne wpisy

Sprzedaż lub zakup czyli prawo nieruchomości

4 stycznia, 2023

Podjęcie decyzji o zakupie lub sprzedaży nieruchomości może być jedną z najważniejszych decyzji finansowych, jaką podejmujemy w swoim życiu. Doświadczenie i umiejętności zawodowe prawnika mogą znacząco pomóc w poruszaniu się w gąszczu formalności oraz procedur prawnych związanych z całą transakcją. Na co zatem zwrócić uwagę i o czym pamiętać? Wyjaśniamy poniżej. 

Doradztwo prawne nieruchomości: kiedy sięgnąć po moc?

Zakup i sprzedaż domu czy mieszkania wiąże się z szeregiem dodatkowych wymagań. Żeby transakcja przebiegła pomyślnie, trzeba znać zarówno obowiązki kupującego, jak i sprzedającego oraz zapisy, które ochronią nas na wypadek złej woli jednej ze stron. W tym celu, warto zdecydować się na doradztwo prawne jeszcze za nim dojdzie do podpisania jakichkolwiek dokumentów, taki jak chociażby umowa przedwstępna. 

prawo nieruchomości

Jak ważne jest prawo nieruchomości?

Kolejna kwestia, której nie można pominąć dotyczy prawa podatkowego. Z tego względu, gdy sprzedajemy lub kupujemy nieruchomość, powinniśmy wiedzieć, czego oczekuje od nas ustawodawca. Niestety wszelkie progi podatkowe i wymagania zmieniają się niezwykle dynamicznie, dlatego ciężko dokładnie określić jedne warunki dla każdego. 

Każda transakcja na rynku nieruchomości jest tak naprawdę inna, dlatego polecamy wybór oferty z  usługami dostosowanymi do konkretnych potrzeb. Inne wsparcie będzie potrzebne, gdy planujemy sprzedać dom własnościowy, zupełnie inne, gdy w grę wchodzi zakup lokalu z licytacji komorniczej. 

W myśl, że nieznajomość prawa szkodzi warto zawsze zabezpieczyć na wypadek sytuacji losowych. Konsultacja z kompetentnym doradcą może wydać się, wówczas nieoceniona!

You Might Also Like