Inne wpisy

Czy warto jest zatrudniać kancelarię radców prawnych?

6 stycznia, 2022

Każda firma zarówno mała, jak i duża potrzebuje mieć wsparcie prawne. Sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas prowadzenia takiej działalności, mogą być różne, ale zazwyczaj bardziej opłaca się nawiązać kontakt z takim miejscem jak kancelaria radców prawnych, niż z radcą prawnym, który pracuje na swojej jednoosobowej działalności gospodarczej.

Dlaczego kancelaria radców prawnych opłaca się bardziej?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na fakt, że nigdy do końca nie wiemy, z jakiego rodzaju problemem prawniczym będziemy musieli się uporać. Mogą być to tematy związane na przykład z interpretacją niektórych ustaw i rozporządzeń, na przykład dotyczących pracowników, mogą być to kwestie podatkowe lub sprawy sądowe z naszymi kontrahentami, pracownikami lub klientami. Kiedy mamy zatrudnionego radcę prawnego, to nie mamy tak naprawdę możliwości wymagać od niego, ab znał się na wszelkich aspektach prawnych. Kancelaria radców prawnych ma natomiast wielu specjalistów i do konkretnej sprawy, przydzielana jest osoba z największym doświadczeniem.

Specjalistów, z jakiej dziedziny musi zatrudniać kompletna kancelaria radców prawnych?

Kancelarie radców prawnych (tutaj) są różne. Mamy duże kancelarie oraz te małe. Niezależnie od tego ile osób jest w takiej kancelarii zatrudnianych, musimy mieć możliwość załatwienia każdej sprawy. Z tego powodu w kancelarii muszą pracować osoby biegłe w tematach: Postępowanie sądowe i arbitrażowe Prawo pracy Prawo Infrastruktury i budownictwa Prawo Nieruchomości Prawo transakcji M&A i prawo spółek Umowy (Commercial) Prawo zamówień publicznych Ochrona danych osobowych Podatki

You Might Also Like