Kupno mieszkania

Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania we Wrocławiu?

30 listopada, 2019

Inwestycja w nowe mieszkanie to dla większości osób całkiem duży wydatek. Jest to także zakup, który powinien dobrze służyć przez wiele długich lat. Z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby w przyszłości niczego nie żałować. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych porad, które często okazują się niezwykle przydatne.

Wybór najlepszej lokalizacji

Wrocław jest dosyć dużym miastem, dlatego dojazd z jednego jego końca na drugi może zajmować sporo czasu, szczególnie w godzinach szczytu. Z tego powodu przed rozpoczęciem poszukiwań nowego mieszkania, warto dokładnie przeanalizować mapę i wybrać miejsce, które nie będzie zbytnio oddalone od uczelni czy pracy. Zazwyczaj największą popularnością cieszą się mieszkania deweloperskie w śródmieściu Wrocławia, ponieważ wyróżniają się bardzo dobrym skomunikowaniem z większością miasta i są otoczone pięknymi, zielonymi parkami.

Dokładne obejrzenie mieszkania

Nie jest tajemnicą fakt, że przed zakupem mieszkania należy bardzo dobrze się mu przyjrzeć. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić największą uwagę, aby wybrać lokal bez żadnych poważnych wad. Mimo że nowe mieszkania w centrum Wrocławia są zazwyczaj w idealnym stanie, dobrze jest dokładnie obejrzeć wszystkie ważne instalacje, żeby sprawdzić, czy są nowe i nieuszkodzone. Niezwykle ważne jest także skontrolowanie szczelności okien oraz poziomu wilgoci w mieszkaniu. Równie istotną rzeczą, na którą jednak nie każdy zwraca uwagę, jest sposób ogrzewania danego lokalu. Nie we wszystkich nowych mieszkaniach w centrum Wrocławia można spotkać ogrzewanie gazowe. Niekiedy instaluje się ogrzewanie elektryczne, które często okazuje się dużo droższe od gazowego, co jest ważną informacją dla osób z nieco bardziej ograniczonym budżetem.

You Might Also Like